Rekordowy rok szkolny

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 3 września 2018    08:00

Zaczęliśmy rok szkolny. Do sześciu mareckich szkół publicznych pójdzie w tym roku prawie 4 tys. dzieci. W podstawówkach naukę będzie pobierać niemal 3,5 tys. uczniów, w wygaszanych gimnazjach oraz liceum - prawie 0,5 tys. młodzieży. W sumie mamy aż 173 oddziały klasowe! To rekord w historii Marek, wynikający m.in. z szybkiego napływu nowych mieszkańców.

Życzę wszystkim uczniom, by zdobywali wiedzę, która zaprocentuje w przyszłości! Wszak to od Was zależy, w jakim mieście/państwie będziemy żyć w kolejnych dziesięcioleciach! Nauczycielom - satysfakcji z wykonywanej pracy i cierpliwości do młodego pokolenia. Rodzicom - by byli zadowoleni z poziomu kształcenia, które dodatkowo wesprzemy unijnym programem „Mistrzowie Kompetencji”.

Nie ma co ukrywać, że to chyba najtrudniejszy rok pod względem lokalowym. W ubiegłym roku udało się przed czasem otworzyć powiększoną „Jedynkę”. Dzisiaj to w tej szkole uczy się największa liczba dzieci (890). Od kolejnego roku szkolnego (2019/2020) sytuacja powinna diametralnie się poprawić. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, podwoje otworzy Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, do którego będzie uczęszczać 1200 dzieci. Jak rośnie w górę ta inwestycja, można oglądać codziennie przy ul. Wspólnej. Będziemy też po zakończeniu pierwszego etapu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry