Marki na czwartym miejscu w Polsce

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 3 października 2018    08:00

Robiliśmy w tej kadencji dużo, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak dużo. Wczoraj wieczorem odebrałem niezwykłą nagrodę przyznawaną przez renomowane pismo samorządowe Wspólnota"."

W rankingu „Sukces mijającej kadencji” zajęliśmy czwarte miejsce na 590 sklasyfikowanych małych miast. Przed nami są tylko Dziwnów, Ożarów Mazowiecki i Łomianki, za nami Siechnice, Mielno, Józefów, Swarzędz, Kąty Wrocławskie i Łeba.
Sukces jest tym większy, że wybór Marek nie został dokonany przez kapitułę lub jury. To naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego stworzyli metodologię, dzięki której można było wyłonić zwycięzców. W analizie opierali się wyłącznie na twardych danych m.in. sprawozdaniach budżetowych samorządu i danych Głównego Urzędu Statystycznego. Końcowa lokata jest sumą czterech wskaźników: finansowego, ekonomicznego, społecznego i infrastrukturalnego. W tej ostatniej kategorii znaleźliśmy się na pierwszym miejscu w Polsce - to pokazuje, jak wiele udało nam się zrobić. I jeszcze wiele zrobimy. Z całą pewnością nie osiądziemy na laurach.
Dziękuję tym wszystkim, z którymi przez te cztery lata pracowaliśmy na to wyróżnienie. Jest to dla mnie bardzo ważna ocena - na końcówce mijającej kadencji.

Galeria

zdjecie: 128500
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry