14 października 2018    08:00

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, pracowników oświaty, a także wszystkich osób, które pracują w placówkach oświatowych i przy ich obsłudze. Wszystkim składam najlepsze życzenia, by w każdym wymiarze Wasze powołanie (bo to chyba najwłaściwsze słowo) dawało Wam satysfakcję.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to lekki kawałek chleba. Zwłaszcza w Markach. Kształcimy młode pokolenie w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Wszyscy, i pracownicy szkół, i samorząd, jesteśmy poddawani niełatwym próbom. W sposób rewolucyjny zmienił się system edukacji. Stale zwiększa się liczba mieszkańców naszego miasta – a co za tym idzie liczba dzieci, którym trzeba zapewnić godziwe warunki do nauki. Inwestujemy ogromne środki, by mogły uczyć się w dobrych warunkach. Ale nie tylko budujemy szkolne czy przedszkolne mury. Wspólnie dążymy do tego, by korzystać z nowoczesnych narzędzi do nauki i wprowadzać kolejne innowacje w edukacji.

Dziś bardzo serdecznie dziękuję w imieniu tych najmłodszych, dla których pracujecie. Wierzę, że z naszych uczniów wyrosną mądrzy obywatele, którzy będą budować przyszłość naszej małej ojczyzny! Będzie to też Wasza ogromna zasługa...

Galeria

zdjecie: 128502
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry