Nie tylko Piłsudskiego

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 8 maja 2019    08:00

Autobusy linii L wjeżdżają w boczne ulice.

Mamy pierwszą strefę biletową, są parkingi przesiadkowe parkuj i jedź, czas na kolejny ruch w dziedzinie transportu publicznego. Od poniedziałku (13 maja) autobusy linii L zaczną jeździć także wewnątrz naszego miasta. Wielomiesięczne starania i rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego zaowocowały dość istotną modyfikacją ich tras oraz przygotowaniem peronów przystankowych.

Oto garść konkretów:

L40
Do tej pory autobus z Wołomina wjeżdżał do Marek od strony Strugi i zatrzymywał się na pętli przy Dużej. Od maja jego trasa w Markach prowadzi Aleją Piłsudskiego, Pomnikową, Grunwaldzką, Okólną, Słoneczną, ponownie Piłsudskiego, Bandurskiego aż do cmentarza, gdzie będzie mieć nową pętlę. Nowe przystanki znajdują się przy: Pomnikowej, Walewskiej, Karłowicza, Parkowej, Kolonii Makówko, Strefie Przemysłowej, Okólnej, Słonecznej, Bandurskiego (2) i cmentarzu.

L45
Linia, która jedzie z Dąbkowizny przez Słupno i Nadmę, prowadziła przez Marki Aleją Piłsudskiego prosto aż do M1. Autobus zmodyfikuje trasę i pojedzie Pomnikową, Grunwaldzką, Okólną, Słoneczną. Ponownie wróci na Piłsudskiego i pojedzie do centrum handlowego. Nowe przystanki znajdują się przy: Pomnikowej, Walewskiej, Karłowicza, Parkowej, Kolonii Makówko, Strefie Przemysłowej, Okólnej, Słonecznej.

L33
Na trasie autobusu w kierunku do Legionowa pojawiły się nowe przystanki. Znajdują się one przy Bandurskiego, Chrobrego, Okólnej i Słonecznej.

L43
Na trasie autobusu z Zielonki do Marek (kierunek M1) pojawiły się nowe przystanki przy: Wroniej, Sokolej i Jagiełły.

Zdajemy sobie sprawę, że miasto się rozrasta i są potrzebne kolejne rozwiązania, nad którymi pracujemy. Wiążą się one z realizacją dużych inwestycji drogowych – tych już realizowanych jak i planowanych. Naszym komunikacyjnym partnerem będzie doświadczona instytucja, czyli warszawski Zarząd Transportu Miejskiego.

Galeria

zdjecie: 128533
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry