Rowerowe rozmowy w CAF3

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 8 maja 2019    08:00

W ramach partnerstwa rozmawiamy z gminami o wspólnym projekcie z UE

Dziś w Centrum Aktywności Fabryczna 3 gościliśmy członków Komitetu Sterującego Projektu Partnerskiego pod nazwą „Rozwój zintegrowanej sieci dróg rowerowych na terenie gmin Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin, Nieporęt w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego” Nazwa poważna - jak pieniądze, które otrzymaliśmy na inwestycje infrastrukturalne. Siedem gmin, które skutecznie połączyły siły pod przewodnictwem Marek, otrzyma z UE nawet 60 mln zł. Trafią na inwestycje: budowę dróg rowerowych chodników, oświetlenia i zagospodarowanie zieleni. W naszym przypadku chodzi o ponad 22 mln zł, które przeznaczymy na prace m.in. wzdłuż Alei Piłsudskiego, Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej, Lisa-Kuli i Granicznej.

W CAF3 spotkaliśmy się w gronie burmistrzów i wiceburmistrzów oraz pracowników realizujących projekt. Rozmawialiśmy o problemach, przetargach, terminach realizacji, wymienialiśmy się pomysłami i doświadczeniami. Stare przysłowie mówi: co kilka głów, to nie jedna. Dziś mogliśmy je drobinę zmodyfikować: co siedem gmin, to nie jedna… Dzięki wspólnemu projektowi powstanie sieć ścieżek rowerowych łącząca nie tylko siedem wymienionych gmin, ale także miejscowości zrzeszone w innych projektach ZIT np. Legionowo i Jabłonna (przez Nieporęt).

"

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry