Czasem warto być cierpliwym.

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 12 kwietnia 2019    08:00

Nadzieja na rozstrzygnięcię trudnych przetargów

Czasem warto być cierpliwym. Tak było z szukaniem wykonawcy Skweru Pamięci Narodowej. Chcemy, by to miejsce wyglądało jeszcze lepiej i kojarzyło się z ważnymi wydarzeniami z dziejów Polski. Trzykrotnie próbowaliśmy wykonać jego wykonawcę. Dwa pierwsze podejścia spaliły na panewce – nie zgłosił się ani jeden chętny. W tym roku znów ponowiliśmy próbę i tym razem się udało. W tym tygodniu podpisaliśmy umowę na wykonanie robót. Jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, skwer przy Paderewskiego zobaczycie w nowej odsłonie w drugiej połowie roku.

Z nadzieją podchodzimy do innego „trudnego” przetargu. Trzykrotnie już szukaliśmy wykonawcy przebudowy skweru przy Sportowej. Tu sytuacja się powtarzała – albo nie było chętnych, albo ich oferty znacznie przekraczały pulę pieniędzy na to zamówienie. W tym roku sytuacja się w przetargach generalnie się poprawia (z wyjątkiem tematu śmieci). Widzimy większą liczbę oferentów, ich propozycje cenowe wydają się być rozsądniejsze (najczęściej mieszczą się w kosztorysie). Dlatego próbujemy po raz czwarty ze Sportową. Dziś ogłosiliśmy przetarg. Z jakim skutkiem? Zobaczymy w maju, po otwarciu ofert.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry