Na rower, piknik i Noc Muzeów

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 16 maja 2019    08:00

Przygotowałem ściągawkę dla tych osób, które zostają w najbliższą sobotę w Markach. Dużo się będzie działo - mamy zarówno imprezy plenerowe jak i V Marecką Noc Muzeów w kilku punktach miasta.

Oby tylko pogoda nie pokrzyżowała wszystkich planów. Z prognozy pogody wynika, że będzie dość rześko. Znając jednak temperaturę mareckich imprez, myślę, że ta, którą pokaże termometr, nie będzie mieć znaczenia.

Wydarzenia plenerowe

Od 9.30 przy Pałacu Briggsów zaczynają się zapisy na Rodzinny Rajd Rowerowy. Organizator wyjazdu – klub rowerowy Trybik – zaplanował o 11.00 wyjazd w trasę do Ossowa i z powrotem. Będą też konkursy z nagrodami, upominki, a także pokaz filmu „Bitwa Warszawska”.

0 11.00 zaczyna się piknik rodzinny dla uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej nr 1. Jego organizatorzy – rada rodziców oraz dyrekcja szkoły – przygotowali sporo atrakcji. Będzie można się wybawić (i wyskakać) za wszystkie czasy, a także skorzystać ze strefy gastronomicznej. Impreza potrwa do godziny 15.00.

Noc Muzeów

Od 15.00 zaprasza mieszkańców Centrum Aktywności Fabryczna 3. Tu odbędą się dwa pokazy filmowe – pierwszym będzie komedia familijna (15.00), drugim – film animowany dla najmłodszych (17.00).

O godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej przy Lisa Kuli rozpoczną się warsztaty dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Społeczny savoir vivre”. Będzie to spotkanie z Michałem Zawadką – pisarzem, mówcą, lektorem i konferansjerem. Zaproszenie biblioteki jest intrygujące – podczas warsztatów dowiemy się, co może rozsadzić brak umiaru oraz spróbujemy, czy tolerancja smakuje jak krewetki.

Od godz. 18.00 zaczyna Noc Muzeów w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Upłynie filmowo, czyli pod znakiem Nocy Polskich Oscarów. W programie są m.in. takie projekcje jak „Nieustraszeni pogromcy wampirów” (reż. Roman Polański), „Tango” (reż. Zbigniew Rybczyński), „Piotruś i wilk” (reż. Suzie Templeton) i „Katedra” (reż. Tomasz Bagiński).

O godz. 20.00 rozpocznie się zwiedzanie Wodociągu Mareckiego, a ściślej Stacji Uzdatniania Wody. Jego uczestnicy dowiedzą się, skąd się bierze woda w kranie. Uwaga! Tu obowiązują zapisy.

Do zobaczenia! Na pewno w kilku miejscach się zobaczymy!

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry