22 maja 2019    08:00

Wnioski z wczorajszych konsultacji z ZTM

Dziękuję Państwu za liczny udział we wczorajszych konsultacjach z Zarządem Transportu Miejskiego. Dla niezorientowanych – dotyczyły one propozycji nowego układu komunikacyjnego po otwarciu stacji metra Trocka. Wyjściowa propozycja ZTM jest taka, że trzy linie autobusowe, które jadą przez Marki (140, 340 i 738), będą kończyć trasę właśnie przy stacji podziemnej kolei na Targówku. W zamian ZTM proponuje zwiększenie częstotliwości autobusów w naszym mieście. W godzinach szczytu z Czarnej Strugi autobus miałby jechać co 10 minut, od Pustelnika, wzdłuż Alei Piłsudskiego – co 5 minut.

Wczoraj w Centrum Aktywności Fabryczna 3 mieszkańcy wyrazili to, co znajdzie się w oficjalnym stanowisku urzędu miasta. Po pierwsze, bardzo często pojawiał się głos, żeby jedna z linii nadal jechała co najmniej do Warszawy Wileńskiej (a najlepiej do Dworca Wschodniego). Po drugie, wraca postulat wprowadzenia jadącej przez Marki linii przyśpieszonej. Zaproponujemy w miejskim stanowisku, by 140 i 340, po opuszczeniu granic naszego miasta, stały się właśnie liniami przyśpieszonymi. Optujemy też za pozostawieniem jednej, dłuższej linii.

W CAF3 mieszkańcy Marek zostawili około 40 papierowych ankiet. Zachęcam, by nadal zgłaszać postulaty. Odbędą się jeszcze dwa spotkania, na których mogą być także obecni mieszkańcy Marek: 2 czerwca w ratuszu na Targówku (Kondratowicza 20, godz. 11-16) oraz 12 czerwca w urzędzie dzielnicy Praga Północ (Kłopotowskiego 15, godz. 17-20). Można też wyrazić opinię podczas otwartego posiedzenia Rady Warszawskiego Transportu Publicznego, zaplanowanego na 4 czerwca w Centrum Kreatywności Targowa 56 (godz. 17-20). Propozycje do projektu zmian można także zgłaszać elektronicznie na adres konsultacje@ztm.waw.pl A zatem zróbmy to zgodnie z hasłem #markiwłączsię.
Koniec konsultacji jest zaplanowany na 23 czerwca tego roku.

#miastomarki Warszawski Transport Publiczny

"

Galeria

zdjecie: 128541
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry