Remont Piłsudskiego - wysyłamy nasze uwagi

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 27 maja 2019    08:00

Ich lista jest dość długa - piszemy m.in. o rosnącym zagrożeniu dla pieszych.

Wiele razy pisałem, że to nie my realizujemy remont Piłsudskiego. Jest to jednak „nasza” droga – korzystają z niej codziennie tysiące mieszkańców Marek. Dlatego przygotowaliśmy uwagi na temat prac wykonanych w tym i ubiegłym roku. Pismo w tej sprawie trafiło do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, resortu infrastruktury oraz Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który obecnie sprawuje pieczę nad arterią.

Co się w nim znalazło? Jest kilka wątków. Jednym z nich jest sposób ułożenia nowej nawierzchni. Zwracamy uwagę na problemy związane z utrzymaniem jej równości oraz odprowadzeniem wód deszczowych. Duże kontrowersje budzi podniesienie poziomu asfaltu (tzw. niwelety). Ten zabieg rodzi kilka negatywnych skutków. Po deszczach woda wpływa na chodniki, przejścia dla pieszych i sąsiadujące z drogą posesje. Jeszcze ważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Wraz z podwyższeniem asfaltu rośnie ryzyko niekontrolowanego wpadnięcia pojazdów na chodnik (a nie brakuje chętnych do testowania prędkości na nowej nawierzchni). Wyższa niweleta to także kłopot dla użytkowników komunikacji miejskiej. Skutkiem jest de facto obniżenie wysokości przystanków. Nie trzeba tłumaczyć, co to oznacza dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami czy matek z wózkami.

W zakończeniu pisma ryzykujemy tezę, że nie dokonano odtworzenia stanu pierwotnego, co przecież miało być celem tego remontu. Czekamy na reakcję.

Galeria

zdjecie: 128543
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry