28 maja 2019    08:00

Piszemy do ZTM w sprawie zmian w komunikacji.

Przesłaliśmy nasze uwagi do Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM). Dotyczą one projektowanych zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu metra Trocka. ZTM proponuje, aby linie 140, 340 i 738 kończyły bieg przy nowej stacji w zamian oferując zwiększenie częstotliwości kursów w naszym mieście.
Wnioskujemy w piśmie do ZTM o trzy sprawy:
- utrzymanie przystanku końcowego Dworzec Wschodni dla jednej z naszych linii. Podkreślamy, że kolejowa stacja też jest ważnym punktem przesiadkowym. Ten wniosek też przewijał się bardzo często w konsultacjach społecznych.
- utworzenie linii pośpiesznych, które skrócą przejazdy do węzłów przesiadkowych. Proponujemy, by taką rolę pełniły linie 140 i 340. W Markach zatrzymywałyby się na dotychczasowych przystankach, natomiast w Warszawie na ich mniejszej liczbie. Zachęcamy ZTM do takiego kroku, sugerując, że może to być atrakcyjna alternatywa dla samochodu i może ograniczyć napływ prywatnych aut zarówno na Targówek jak i do centrum.
- wprowadzenie wyższej częstotliwości kursów linii 140 (w godzinach szczytu co 10 minut). W ubiegłym roku już sygnalizowaliśmy ZTM taką potrzebę.
Namawiam Państwa do udziału w konsultach, które trwają do 23 czerwca. Można wziąć w nich udział osobiście (np. 2 czerwca w ratuszu przy ul. Kondratowicza 20 w godz. 11-16) lub elektronicznie, wysyłając swoje spostrzeżenia na adres konsultacje@ztm.waw.pl

Galeria

zdjecie: 128545
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry