Młodzi, zdolni, dociekliwi

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 3 czerwca 2019    08:00

Przeczytajcie koniecznie, o kim mowa...

Ta sama sala obrad, ty radni inny. Dziś gościliśmy w ratuszu uczniów – uczestników Młodzieżowej Sesji Rady Miasta. Tradycyjnie organizujemy ją na początku czerwca. Tym razem motywem przewodnim obrad była Unia Europejska. Wszak niedawno obchodziliśmy 15 rocznicę wejścia do Wspólnoty. Młodzi mieszkańcy analizowali skutki naszej akcesji zarówno pod kątem ogólnopolskim jak i mareckim. Wniosek z przebiegu dyskusji? Korzyści z integracji znacznie przeważają nad negatywnymi skutkami. W przypadku Marek dzięki unijnym pieniądzom mamy m.in. obwodnicę, sieć kanalizacji sanitarnej, drogi rowerowe i parkingi parkuj & jedź. Mówiąc wprost – niektórych inwestycji nie bylibyśmy w stanie zrealizować, niektóre trwałyby bardzo, bardzo długo.

Dziękuję też młodym radnym za dociekliwość. Druga część naszego spotkania przypominała sesję pytań podczas klasycznej sesji Rady Miasta. Rzecz jasna, dotyczyła tego wszystkiego, co interesuje młodych ludzi: kompleksu edukacyjno-rekreacyjnego z basenem przy Wspólnej, zagospodarowania placu miejskiego przed ratuszem, inwestycji przy szkole na Wczasowej i zmian w komunikacji miejskiej po rozbudowie warszawskiego metra.

I tu z kolei ja mam prośbę do młodych ludzi: Wy również angażujcie się w życie miasta i to na najróżniejszych niwach. Dziś możecie wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących komunikacji miejskiej, jutro – zaproponować lub zorganizować projekt dla Waszej (i nie tylko) grupy wiekowej w Mareckim Ośrodku Kultury, pojutrze – zaprosić na koncert szkolnej kapeli np. w otwartym dla wszystkich mieszkańców Centrum Aktywności Fabryczna 3. Przełóżcie to, co kiełkuje w Waszych głowach, na realne działania. To od Was będzie już niedługo zależeć los miasta i jego społeczności. A zatem #markiwłączsię

#miastomarki #młodzidecydują #uniaeuropejska

"

Galeria

zdjecie: 128546
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry