19 czerwca 2019    08:00

Skończył się rok szkolny. Zarówno w wymiarze ogólnopolskim i mareckim był i jest szczególny. Wygaszenie gimnazjów, egzamin gimnazjalistów i ósmoklasistów, kumulacja dwóch roczników w egzaminach do szkół średnich, strajk nauczycieli - działo się. Również na naszym rodzimym gruncie.

To był rok, który przede wszystkim upływał pod znakiem realizacji inwestycji oświatowych. Doczekaliśmy się oddania obu obiektów modułowych przy Okólnej i Dużej, przez rok przy Wspólnej wyrosła bryła Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, widać również gigantyczne zmiany na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy Szkolnej. W nowy rok szkolny 19/20 wejdziemy z lepszą i szerszą bazą oświatową niż rok temu. Ale o tym będziemy mówić we wrześniu. Dziś dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w marecką edukację – nauczycielom, rodzicom i oczywiście uczniom. Nadchodzi dla Was czas zasłużonego odpoczynku. Spędźcie te wakacje dobrze i bezpiecznie. Niech te dwa letnie miesiące będą dla Was fantastyczną nagrodą za całoroczny wysiłek.

PS. A gimnazjalistom i ósmoklasistom życzę, żeby dostali się do tych szkół średnich, o których sobie zamarzyli. 3mam za Was kciuki.

Galeria

zdjecie: 128549
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry