Awans w rankingu. I co dalej...

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 23 lipca 2019    08:00

Rok temu zastanawialiśmy się, czy w rankingu zamożności samorządów w kategorii małych miast" wejdziemy do pierwszej setki. I stało się."

Według renomowanego pisma Wspólnota, w tegorocznej edycji (za 2018 r.) awansowaliśmy na 80 miejsce. Dochód gminy w przeliczeniu na zameldowanego wyniósł ponad 3800 zł. Stało się tak m.in. dzięki mieszkańcom naszego miasta. To dzięki temu, że jest nas coraz więcej, a bezrobocie coraz mniejsze, nasze roczne dochody z PIT (samorząd ma udział w daninie zbieranej przez fiskusa) przekroczyły w tym roku poziom 50 mln zł. W tym roku pewnie będą jeszcze wyższe, ale wszyscy samorządowcy mają w tyle głowy zbliżające się zmiany podatkowe – m.in. obniżkę stawek PIT i zwiększenie kosztów uzyskania. Policzyliśmy, że w przyszłym roku dla Marek to uszczuplenie budżetu o ponad 7 mln zł. Czy tak się stanie? I znów wiele zależy od nas -mieszkańców. Jeśli ci, którzy nie rozliczali PIT w naszym mieście (a jest ich kilka tysięcy), „nawrócą się” na Marki, być może zmian w PIT w ogóle nie zobaczymy… Oby tak było. Dzięki temu dalej będziemy mogli inwestować w placówki edukacyjne, drogi, ścieżki rowerowe…

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78

2006-2014 Radny Miasta Marki

od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

www.Orych.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry