Uzyskaliśmy dofinansowanie do budowy dróg

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 3 września 2019    08:00

Z puli rządowej otrzymamy milion złotych

Początek września obfituje w dobre wiadomości. 2 września rozpoczęły pracę trzy nowe placówki edukacyjne: Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, powiększona Szkoła Podstawowa nr 2 oraz filia przedszkola nr 2 przy ul. Okólnej. Wczoraj po południu otrzymaliśmy również informację o tym, że mareckie projekty drogowe dostały rządowe dofinansowanie. Nasze miasto wnioskowało do Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) o wsparcie przebudowy ulic Klonowej i Cmentarnej. Wartość obu inwestycji szacowaliśmy na 1,46 mln zł. Otrzymamy dotację wysokości 70 proc. kosztów inwestycji. To oznacza, że z FDS wpłynie ponad 1 mln zł.
Prace przy ul. Klonowej są już na ukończeniu (na zdjęciu). Przetarg na wybór wykonawcy ulicy Cmentarnej lada dzień zostanie ogłoszony. W ramach tej drugiej inwestycji powstanie ulica, która połączy drogę wojewódzką 631 z ulicą Cmentarną. Będzie mieć nawierzchnię bitumiczną o szerokości 6 m. wraz z chodnikiem/ciągiem pieszo-rowerowym po północnej stronie.
- Dziękuję wszystkim osobom, zaangażowanym w proces zdobywania dofinansowania. To kolejne nasze inwestycje, które otrzymują zewnętrzne wsparcie – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.
Nasze miasto otrzymało z różnych źródeł dotacje m.in. na budowę ulic: Pomnikowej, Zygmuntowskiej-Zagłoby, Głównej, drogi rowerowej na wale rzeki Długiej, parkingów P&R przy Sportowej i Dużej.

#miastomarki #markiwłączsię

"

Galeria

zdjecie: 128559
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry