Przez pryzmat liczb

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 1 września 2019    08:00

Garść danych na temat mareckiej edukacji

Wakacje się wydłużyły do 1 września, ale dzień później – nastąpił (wielu powie: niestety) koniec laby. Zaczęliśmy nowy rok szkolny i przedszkolny. Patrząc przez pryzmat liczb – jesteśmy młodym miastem. W naszych szkołach podstawowych będzie się uczyć 3632 uczniów. To 162 oddziały klasowe. Mamy też zacne grono licealistów. Liczy ono 382 uczniów, zgromadzonych w 14 klasach. Do przedszkoli trafiło w sumie 2446 dzieci (625 w przedszkolach miejskich, 173 – w publicznych, ale nie prowadzonych przez miasto, 914 w niepublicznych konkursowych oraz 734 w komercyjnych). Czyli łącznie mamy ponad 6,4 tys. uczniów i przedszkolaków.

Wszystkim młodym mieszkańcom Marek życzę, by były to jak najbardziej owocnie miesiące, pełne nie tylko dobrej nauki, ale i pozytywnych wydarzeń pozaszkolnych. Nauczycielom – by czerpali ze swojej pracy jak najwięcej satysfakcji. Rodzicom – by ich dzieci, przygotowane w naszych placówkach edukacyjnych, dawały sobie potem radę we współczesnym świecie.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry