80 lat od agresji sowieckiej na Polskę

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 17 września 2019    08:00

Pielęgnujemy pamięć o tych tragicznych wydarzeniach.

W jednej ze stacji radiowych o poranku nadawana jest audycja historyczna, której mottem są słowa „mało kto dziś pamięta”. Podczas mareckich obchodów 80 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę Antoni Widomski, lokalny historyk oraz honorowy prezes-senior OSP w Markach, powiedział, że datę 17 września kojarzy zaledwie połowa Polaków. Smutne to, ale nie ma co załamywać rąk. Trzeba regularnie przypominać o tych tragicznych wydarzeniach w dziejach naszego państwa. Dlatego dziękuję wszystkim osobom, szczególnie młodym, że zechciały wziąć dziś udział w uroczystościach, które odbyły się przy kaplicy przy ul. Ząbkowskiej. Pamiętajmy słowa marszałka Piłsudskiego: ten, kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszłości.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry