24 września 2019    08:00

Walory MCER dostrzegli też naukowcy.

W piątek w siedzibie Polskiej Akademii Nauk uczestniczyłem w miłej uroczystości. Na me ręce przekazano „Zielony Laur”, nagrodę Polskiej Izby Gospodarczej „Ekorozwój”. Otrzymaliśmy go za Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, które wyrosło przy ul. Wspólnej. Profesor Marek Gromiec, który uzasadniał wybór jury, tłumaczył, że jest to obiekt, w którym zastosowano wiele proekologicznych rozwiązań. Przy Wspólnej mamy odnawialne źródła energii m.in. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz systemy odzyskiwania energii cieplnej. Szkoła z założenia będzie zero-energetyczna, czyli w rocznym bilansie zużyje tyle energii, ile wyprodukuje. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji MCER. Cieszę się, że jego nowatorskie rozwiązania dostrzegło środowisko naukowe. A jesienią będziemy mogli przetestować jego pełną funkcjonalność.

#miastomarki #markiwłączsię

"

Galeria

zdjecie: 128569
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry