Zimowe frajda, całoroczny wypoczynek

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 18 września 2019    08:00

Dwa projekty z budżetu obywatelskiego wejdą w życie.

Mam jeszcze lato, ale dziś o inwestycji, która sprawdzi się za kilka miesięcy, gdy zrobi się biało. Otóż zimą dzieciaki będą mieć dużo frajdy. Wczoraj podpisaliśmy umowę na wybudowanie górki saneczkowej. Była to propozycja mieszkańców, która zwyciężyła w mareckim budżecie obywatelskim. Lokalizację powinni dobrze kojarzyć rowerzyści. Górka powstanie w sąsiedztwie pumptracka, czyli nieopodal skrzyżowania Grunwaldzkiej i Okólnej. Jej powierzchnia przekroczy 200 mkw. Na górkę będą prowadziły schody terenowe. Na szczycie zainstalujemy trzy zjeżdżalnie – dwie odkryte, jedną rurową. Prace wykona zwycięzca przetargu – firma Olikar z Wołomina.

Ta sama firma zrealizuje inny projekt z budżetu obywatelskiego (umowę również wczoraj podpisaliśmy). Pewnie część osób pamięta, że w ubiegłym roku zakończyliśmy kompleksowy remont ulicy Głównej i przyległych. Mieszkańcy poszli za ciosem i zgłosili projekt pod nazwą „Strefa edukacji i odpoczynku – poznaj zielone płuca Marek”. Z ich inicjatywy na Zieleńcu przy Głównej pojawią się nowe elementy. Obecnie znajdują się tam: plac zabaw, siłownia plenerowa, parking dla rowerów i stacja naprawcza. Niedługo dojdą do tego elementy małej architektury. Będą to: stół do tenisa stołowego, stoliki szachowe, ławki z oparciami, leżaki i parasole. Pojawią się również ścieżki o nawierzchni mineralnej.

Ps. Wyłoniliśmy też najkorzystniejszą (jedyną) ofertę w przetargu na wykonanie dwóch aktywnych przejść dla pieszych przy Okólnej. To również projekt z mareckiego budżetu obywatelskiego.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry