Listy od premiera, marszałka, ministra...

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 30 listopada 2019    08:00

Z MCER możemy być naprawdę dumni...

My, mieszkańcy Marek, usłyszeliśmy niezwykle miłe słowa związane z otwarciem Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Pozwólcie, że przytoczę listy, które otrzymaliśmy w związku z uroczystością od premiera Mateusza Morawieckiego, marszałka Adama Struzika oraz ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego. „Krok ku przyszłości”, „perła w koronie” „inspiracja dla kolejnych miast i gmin”, „prawdziwa inwestycja w rozwój młodego pokolenia” – to tylko kilka cytatów. Zapraszam do lektury listów i, oczywiście, dzisiejszego zwiedzania MCER, które przed południem dziś zaczynamy.

 

Szanowni Państwo,

Dzisiejsze otwarcie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, pierwszego w Polsce tak zaawansowanego ekologicznie budynku użyteczności publicznej, to wyjątkowe święto dla całej społeczności Marek. Dziękując za zaproszenie na to wydarzenie, wszystkich Państwa serdecznie pozdrawiam.

Inaugurujemy dziś działalność obiektu, który jest krokiem ku przyszłości. Zaprojekowany jako kompleks „zeroenergetyczny”, w którym zastosowane zostały odnawialne źródła energii i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jest dowodem – godnym szczególnego uznania – odpowiedzialności za środowisko. Jest dowodem odpowiedzialności wobec obecnych i przyszłych pokoleń.
Pragnę więc wyrazić moje uznanie i przekazać gratulacje wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tej największej w historii Marek inwestycji. Będzie ona niewątpliwie wyznaczać nowe standardy i kierunku rozwoju miasta. Jestem przekonany, że Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne już wkrótce stanie się nie tylko miejsce spotkań i aktywności mieszkańców Marek, ale także Warszawy i okolic. Stanie się inwestycją, która może inspirować kolejne miasta oraz gminy,

Szanowni Państwo, raz jeszcze gratuluję sukcesu. Życzę, aby kolejne lata przyniosły urzeczywistnienie równie ambitnych planów i zamierzeń

Łączę serdeczne pozdrowienia

Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów.

----

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękuję za zaproszenie na uroczyste otwarcie Mareckiego Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnego. Trudno nie zauważyć, że Marki to wielki plac budowy. Powstają nowe mieszkania, rośnie liczba mieszkańców. W tej sytuacji niezbędne są inwestycje w rozbudowę bazy kulturalno-edukacyjnej. W ostatnich latach oddano do użytku dwa przedszkola zbudowane w systemie modułowym, rozbudowano jedną szkołę, a druga jest powiększana. Jednak, jak słusznie zauważają mareccy samorządowcy, perłą w koronie jest Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, które ma szansę stać się ośrodkiem aktywności nie tylko mieszkańców miasta, ale także dla osób z Warszawy i okolic.

To pierwszy w Polsce budynek użyteczności publicznej zaprojektowany w tak energooszczędnym standardzie. Dzięki stosowaniu najbardziej innowacyjnych technologii kompleks będzie zużywał tyle energii, ile sam wyprodukuje. To również w pierwszy w kraju budynek z bagiennym dachem. Przystosowano go do pozyskiwania wody z deszczówki i nieustannego optymalizowania zużycia energii w poszczególnych punktach centrum. Zastosowane technologie przyczynią się do efektywnej ochrony środowiska, komfortu użytkowania i wydajności budynku.

Chciałbym wyrazić szczery podziw dla śmiałych wizji i odważnej decyzji mareckich samorządowców, sprawnie realizowanych przez spółkę Mareckie Inwestycje Miejskie. Słowa podziękowania należą się także generalnemu wykonawcy – firmie Budimex. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz efektywnym metodom organizacji pracy i zarządzania, budowa centrum zajęła Budimeksowi zaledwie 19 miesięcy! Zaś mieszkańcom Marek życzę, aby ten nowoczesny kompleks dobrze służył uczniom, miłośnikom sportu oraz wydarzeniom kulturalnym.

Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego

-------

Szanowny Panie Burmistrzu

Z wielką radością przyjąłem informację o otwarciu Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, które stanowi pierwszy tak zaawansowany ekologicznie budynek użyteczności publicznej w Polsce.

Dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do powstania tego nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu. Dzięki staraniom władz samorządu lokalnego oraz efektywnej współpracy z innymi podmiotami, uczniowie mają zapewnione doskonale warunki do zdobywania wiedzy, uprawiania sportu, a także rozwijania własnych pasji i zainteresowań. To prawdziwa inwestycja w rozwój młodego pokolenia.

Uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz całej społeczności samorządowej życzę wszelkiej pomyślności.

Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej

Galeria

zdjecie: 128579
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry