Na ostatniej prostej

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 21 listopada 2019    08:00

Otwieramy MCER!

Koniec wieńczy dzieło – te słowa rzymskiego poety Owidiusza kojarzy każdy z nas. Idealnie oddają to, co w ostatni weekend listopada stanie się przy Wspólnej 40-42. Na początku września otworzyliśmy szkolną część MCER, ale wciąż toczyły się prace wykończeniowe w części kulturalnej i sportowej (przede wszystkim basenowej) naszego niezwykłego obiektu. Ale i ten etap jest już za nami.

W sobotę, 30 listopada, zapraszam naszych mieszkańców do zwiedzania MCER. Zaczynamy o 11.00. Powiedzenie „Będzie się działo”, które na stałe weszło do potocznego języka, jest już chyba za słabe, by opisać to, co czeka na nas w kolejny weekend. Przede wszystkim będziecie mogli zobaczyć na własne oczy jak wyglądają kolejne elementy tej potężnej inwestycji. Zwiedzicie halę sportową ze ściankami wspinaczkowymi, nowoczesną salę widowiskową, w której można zorganizować koncert, przedstawienie lub seans filmowy, oraz basen. W sobotę będą rywalizować na nim młodzi mareccy sportowy (I Marecka Olimpiada Międzyszkolna), od niedzieli, 1 grudnia, będzie dostępny dla każdego.

W te dwa dni przygotowaliśmy dla Was dużo wydarzeń. Będą więc pokazy sportowe (akrobatyczne, gimnastyki artystycznej, karate, mecz piłki ręcznej, mecz piłki nożnej na nowym boisku), pokazy taneczne, przedstawienia teatralne dla dzieci i dla dorosłych, a także kiermasz zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez różne instytucje działające na terenie MCER. Ci, których chwyci głód, nie odejdą z pustymi brzuszkami: obok kompleksu zaparkuje kilka foodtrucków. Serdecznie zapraszam!

Ps. Kolejne weekendy (i nie tylko) będą pełne różnych wydarzeń. Obserwujcie nasze media społecznościowe!

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry