11 Listopada w Markach

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 7 listopada 2019    08:00

My mamy to szczęście, że żyjemy w wolnym kraju. Szanujmy ten dar - tak jak szanowali go nasi dziadkowie i pradziadkowie.

„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości” – te słowa wypowiedział jeden z architektów Niepodległej – marszałek Józef Piłsudski. Znajdziecie je m.in. na jednej z tablic umieszczonych przy Skwerze Pamięci Narodowej. To w tym miejscu oraz w gościnnych murach MOK będziemy uroczyście obchodzić 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. My mamy to szczęście, że żyjemy w wolnym kraju. Szanujmy ten dar – tak jak szanowali go nasi dziadkowie i pradziadkowie. Zapraszam 11 listopada na mareckie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości – o 15.00 spotykajmy się w MOK, gdzie m.in. wspólnie będziemy śpiewać patriotyczne pieśni, a o 18.00 na Skwerze Pamięci Narodowej, gdzie oddamy hołd tym, którzy oddali życie za naszą wolność. Po części oficjalnej – pokaz ogniowy z elementami pirotechniki oraz wojskowa grochówka.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry