Kolejna inwestycja z budżetu obywatelskiego

Jacek Orych BlogJackaOrycha

 19 grudnia 2019    08:00

Strefa edukacji i wypoczynku - poznaj zielone płuca Marek" gotowa. Dziś odebrali ją pracownicy Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg."

Przy ul. Głównej powstało miejsce spotkań mieszkańców. Pojawiły się tam leżaki, stoły do gry w szachy, stół do ping-ponga, parasole trzcinowe i ścieżki mineralne. Plac zabaw został ogrodzony. Jest to inwestycja z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO), która w jego ostatniej edycji zdobyła największą liczbę głosów. Gratuluję autorom trafionego pomysłu, a mieszkańcom życzę, by strefa służyła jak najdłużej i jak najlepiej.

To kolejna tegoroczna inwestycja o charakterze rekreacyjnym. W pierwszej połowie roku zbudowaliśmy od zera plac zabaw przy skwerze ks. Markiewicza oraz zmodernizowaliśmy plac przy Wrzosowej. Potem na rogu Sowińskiego i Wilczej wyrósł ogród zmysłów. Niedawno oddaliśmy do użytku górkę saneczkową przy Okólnej/Grunwaldzkiej. Dzisiaj zaczyna działać strefa na Zieleńcu. To wszystko projekty z MBO.

Ku końcowi zmierzają prace przy placu miejskim przy Sportowej. To – spośród wymienionych projektów – największa inwestycja. I tu też pojawia się wątek budżetu obywatelskiego. Częścią tego przedsięwzięcia są park linowy o niskiej trudności oraz siłownia plenerowa, przegłosowane przez mieszkańców.

Pomysłodawcom, wykonawcom robót, pracownikom urzędu i jednostek samorządowych serdecznie dziękuję.

Galeria

zdjecie: 128595
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry