Kto? Wandale. Dlaczego? Nie wiem.

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 16 lutego 2020    02:50

Niestety, mareckim wandalom nic nie umknie uwadze. Skutki ich bezmyślnego zachowania możemy spotkać w wielu miejscach naszego miasta. Na mareckim Zieleńcu jesienią zeszłego roku została oddana do użytku strefa relaksu na Placu Zgody. To zwycięski projekt w ramach budżetu obywatelskiego, na który mieszkańcy oddali największą ilość głosów. Wartość projektu, to 150 000 zł. Piękne miejsce z trzcinowymi parasolami, stołami do gry w szachy, ławeczkami, stołem do tenisa powoli zaczęło być dewastowane. Ktoś dobrał się do śrub przy siedziskach szachowych, mając pewnie w zamyśle „pożyczenie” sobie całego zestawu… Parasole, których konstrukcja jest bardzo ciężka, przez co trudna do wyniesienia, zostały "tylko" pomazane bazgrołami.

Przykre i niezrozumiałe dla mnie jest takie zachowanie niektórych mieszkańców. Te nieliczne wspólne przestrzenie wypoczynku i sportu są przecież budowane z naszych pieniędzy i z naszego zaangażowania w lokalne inicjatywy. Przez wiele długich lat w Markach prócz nielicznych dróg i kanalizacji nie powstały żadne strefy dla mieszkańców. Dopiero od kilku lat z inicjatywy samorządu i mieszkańców nasze miasto zaczęło doganiać w rozwoju przestrzeni miejskiej inne większe miasta. Dzięki min. takim zakątkom jak na Zieleńcu w Markach zaczyna się przyjemnie mieszkać. Ale widać, że niektórych to uwiera… Szkoda.

Sprawa została zgłoszona do UM. Prace naprawcze przy siedziskach zostały wykonane. Monitoring w tym miejscu wydaje się być zasadny, by nie powtórzyła się więcej taka sytuacja. Autorzy projektu będą o to wnioskowali.

 

Galeria

zdjecie: 128603
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry