1 lutego 2020    06:42

"Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem…"

Książka, która jest reklamowana wszędzie nieraz potrafi rozczarować („Dziewczyna z pociągu”}. Tutaj mamy na szczęście miłe zaskoczenie. „Szeptacza” czyta się bardzo dobrze i trudno się od niego oderwać. Książka Alexa Northa zaskakuje swoją budową, ponieważ jest pisana w pierwszej jak i trzeciej osobie. Świetnie napisana powieść, bardzo wyraźnie wykreowani bohaterowie. Genialna wręcz fabuła i ten klimat, który wciąga w swe macki i nie chcę wypuścić. Niepokojący dreszczowiec i dramat psychologiczny w jednym

Niech nikogo nie zwiedzie okładka, bo to na pewno nie jest horror.
Polecam, jak ktoś lubi thrillery psychologiczne.

*

Pisarz Tom Kennedy nie potrafi pogodzić się z nagłą śmiercią żony. Tęsknota za nią staje się szczególnie dotkliwa w momentach, gdy nie może znaleźć wspólnego języka ze swoim synem. Obaj mają nadzieję, że zmiana otoczenia pozwoli im uporać się z traumą.
Senne Featherbank wydaje się idealne, by zacząć wszystko od nowa. Ale miejscowość ma swoją mroczną przeszłość. Dwadzieścia lat wcześniej seryjny morderca zamordował tu pięciu kilkuletnich chłopców. Prasa nadała mu przezwisko Szeptacz, ponieważ w nocy miał w zwyczaju szeptać pod oknami swych ofiar.
Kiedy dochodzi do zaginięcia małego chłopca, koszmar sprzed lat powraca. Prowadzący śledztwo detektywi dostrzegają niepokojące podobieństwo do sprawy Szeptacza...

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry