Warto angażować się społecznie

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 12 października 2019    10:32

Niedługo na mareckim Zieleńcu będzie dostępna dla mieszkańców miasta oraz przyjezdnych gości, ciekawa rekreacyjnie i edukacyjnie inwestycja realizowana w ramach ostatniej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Zwycięski projekt „Strefa edukacji i odpoczynku – poznaj zielone płuca Marek”, który złożyłam wraz z Agnieszką Gawkowską i Arturem Rogińskim, jest właśnie na etapie finalizacji.


Powstająca strefa relaksu będzie nieco inna od dotychczasowych istniejących już na terenie miasta. Prócz ścieżek o nawierzchni mineralnej, nowych ławek i koszy na śmieci, znajdą się dodatkowo parasole trzcinowe, leżaki ze stolikiem, stół betonowy z wkomponowaną planszą szachową oraz do chińczyka. Dla miłośników ping-ponga dostępny będzie betonowy stół do tenisa stołowego. Istniejący plac zabaw dla dzieci zostanie ogrodzony niskimi panelami.

Cieszę się bardzo z tej inwestycji, gdyż po modernizacji infrastruktury drogowej, marecki Zieleniec staje się bardzo atrakcyjnym i estetycznym punktem na mapie Marek.

Dziękujemy mieszkańcom, którzy na niego głosowali (819 głosów ?!). To Państwa zasługa?.

Zachęcam miezkańców do angażowania się w kolejne edycje MBO, bo wtedy sami kształtujemy krajobraz i charakter otaczającej nas przestrzeni.

*


*

Galeria

zdjecie: 128605

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry