28 listopada 2018    09:27

W ostatnim czasie mogliśmy poznać nazwisko przewodniczącego Rady Miasta i jego zastępcy oraz składy poszczególnych komisji. Oczywiście nikogo nie zaskakuje fakt, że przewodniczącymi poszczególnych komisji zostali radni

z komitetu Burmistrza Jacka Orycha, którzy w tej kadencji mają większość w Radzie Miasta. Prawie wszyscy to doświadczeni i kompetentni radni, więc prace i dyskusje powinny być prowadzone przez nich merytorycznie. Debiutantowi radnemu Brzezińskiemu życzę równie wysokiego poziomu prac komisji, jaki reprezentował w poprzedniej kadencji p. Robert Szafrański

Dziś odbyła się sesja, taka już typowo robocza, na której pojawili się niezadowoleni rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr2 (temat swego czasu poruszony był na FMM). Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona wysoką aktywnością niektórych nowych radnych. Widać, że pewne przewietrzenie w składzie RM tylko dobrze jej się przysłużyło.
Na koniec sesji głos zabrał jeszcze jeden mieszkaniec, bardzo, ale to bardzo niezadowolony. To nie pierwsza jego wizyta na sesji. Temperatura dyskusji znacznie wzrosła. Prawnik UM musiał zabrać głos i przerwać gorącą wymianę zdań. Akurat w tym przypadku, to była słuszna decyzja. Mieszkaniec ustąpił. Jak to mówią w tej wielkiej polityce - nie cieszył się, ale uszanował ?

Poniżej tabela z funkcjami radnych w RM i poszczególnych komisjach.

Rada Miasta Marki
PrzewodniczącyPaweł Pniewski
WiceprzewodniczącyAndrzej Rostek
Komisja Budżetowo-Gospodarcza
PrzewodniczącyMichał Jaroch
WiceprzewodniczącaMarlena Stosio
Komisja Oświaty, Kultury i Sportu
PrzewodniczącaAgnieszka Lużyńska
WiceprzewodniczącaAnna Chojecka
Komisja Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska
PrzewodniczącyMarcin Brzeziński
WiceprzewodniczącyWybór na następnym posiedzeniu, ale pewnie będzie to radny Robert Szafrański
Komisja Rewizyjna
PrzewodniczącyGrzegorz Chwiloc-Fiłoc
WiceprzewodniczącyDaniel Kurek
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
PrzewodniczącyJarosław Jaździk
WiceprzewodniczącyJacek Domaszczyński

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry