Krótkie podsumowanie prac Zespołu ds. MBO

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 18 czerwca 2018    06:00

Od momentu powołania w marcu br. Zespołu ds. MBO jego członkowie obradowali 5 – krotnie. Podczas tych spotkań naszkicowano plan działań Zespołu; przeanalizowano regulaminy Mareckiego Budżetu Obywatelskiego i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Marki oraz dyskutowano nad wniesieniem

do nich ewentualnych poprawek; przyjęto terminarz obu budżetów. Zaplanowane 2 – krotne konsultacje z mieszkańcami odbyły się przy bardzo niskiej ich frekwencji. Na czerwcowym spotkaniu członkowie Zespołu mogli zapoznać się z propozycjami zadań zgłoszonymi do MBO przez mieszkańców naszego miasta. W sumie wpłynęło ich 20, po kilka w każdej z 4 wymienionych w regulaminie kategorii (1-kultura, edukacja, ekologia; 2-sport, rekreacja; 3-infrastruktura drogowa; 4-inne). Obecnie wszystkie propozycje zadań poddane zostaną formalnej weryfikacji przez uprawnione do tego komórki UM. Następnie lista pozytywnie zweryfikowanychpropozycji do MBO (finalnie może być ich mniej niż 20) przedstawiona będzie Zespołowi w celu zatwierdzenia. Oficjalne głosowanie nad zadaniami rozpocznie się 4 września 2018 roku.

Ważną informacją dla naszej młodzieżówki, która mam nadzieję równie licznie, co dorośli złoży swoje propozycje do młodzieżowej wersji BO, jest brak określenia kategoriizadania. To duże ułatwienie, które nie ogranicza pomysłowości w formułowaniu zadań.

W związku z tym, że przewodniczę Zespołowi ds. MBO uznałam za stosowne przedstawić mieszkańcom tę krótką informację, by przybliżyć im zakres naszych działań. Trzeba także nadmienić, że wszyscy członkowie starają się aktywnie uczestniczyć w posiedzeniach i merytorycznie zabierać głos. Następne posiedzenie prawdopodobnie odbędzie się w sierpniu, na którym poznamy ostateczną liczbę pozytywnie zweryfikowanych zadań.

Dla przypomnienia: w 8 – osobowy skład Zespołu weszło po dwoje przedstawicieli burmistrza, rady miasta, organizacji społecznych działających na terenie miasta oraz mieszkańców.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry