17 kwietnia 2018    10:14

Powołany w marcu Zespół ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego opracował już harmonogram swoich prac. Teraz wkracza w kolejną fazę tj. otwartych spotkań informacyjno – konsultacyjnych z mieszkańcami. Pierwsze takie spotkanie zaplanowane jest na

24 kwietnia 2018 r o godz. 18:30 w sali obrad UM. Pozwoli ono mieszkańcom poznać mechanizm zgłaszania pomysłów, głosowania oraz wyboru projektów do realizacji. Wiemy z poprzednich edycji, że im większe zaangażowanie mieszkańców wokół wspólnego pomysłu, tym większa szansa na jego realizację.

Należy podkreślić, że w tej edycji budżetu obywatelskiego wnioskodawcami i zarazem głosującymi będą również niepełnoletni mieszkańcy. W ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Miasta Marki młodzież będzie mogła skorzystać z publicznych środków na realizację autorskich projektów o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, rekreacyjnym lub społecznym. Celem tej inicjatywy jest zaangażowanie najmłodszych mieszkańców Marek w budowanie wśród tej grupy świadomości obywatelskiej, a także wsparcie kreatywności, przedsiębiorczości i zaangażowania młodzieży w życie społeczności lokalnych. Jego podstawą są zatem innowacyjne i ważne z punktu widzenia młodych przedsięwzięcia. Chyba wszyscy się zgodzimy, że warto oddać głos dzieciom i młodzieży w sprawach związanych z kierunkami rozwoju miasta oraz inwestycji, które poprawią jakość życia. Pomysł z Młodzieżowym Budżetem Obywatelskim z pewnością przyczyni się do budowania świadomości obywatelskiej najmłodszej części społeczeństwa lokalnego, wzmocni ich odpowiedzialność za otoczenie oraz poziom identyfikacji z miastem.

Mam nadzieję, że ta edycja będzie płynnie przebiegać, a wygrane zadania w zaplanowanym czasie zrealizowane. Trzymam mocno kciuki ???

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry