6 kwietnia 2018    03:07

Parkingi w systemie Park & Ride (P&R – Parkuj i Jedź) są coraz popularniejsze w Polsce. Ich celem jest przede wszystkim ograniczenie ruchu w centrum dużych miast. Ideą tego systemu jest, by zostawić samochód i kontynuować jazdę transportem publicznym.

W Markach na ukończeniu są dwa takie parkingi: większy zlokalizowany

przy ul. Sportowej i mniejszy przy ul. Dużej. Ważną informacją jest to, że inwestycja zostanie zrealizowana w 80% z funduszy europejskich, co obliguje zarządcę parkingu do zastosowania odpowiednich regulacji co do zasad i uprawnień korzystania z tego parkingu. Na ostatniej sesji RM rozpatrywano projekt uchwały w sprawie regulaminu parkingów działających w systemie Park & Ride w Gminie Miasto Marki. Zawiera on min. informacje dla kogo jest przeznaczony, ile dni czynny i w jakich godzinach, a także kto jest zwolniony z opłat oraz cennik. Nadmienię również, że dla wszystkich kierowców korzystających z parkingu do 20 minut postój jest bezpłatny (IMO nieco krótko, by załatwić cokolwiek w sąsiadujących instytucjach).

Warto zapoznać się z całą treścią owego regulaminu, bo nieznajomość może nas kosztować stówkę (100zł.). Parking ma być monitorowany pod czujnym okiem umieszczonych na nim kamer. Pozostaje mieć nadzieję, że ostatecznie będzie działać z przymrużeniem oka ;)

Link do regulaminu poniżej.

http://bip.marki.pl/pl/bip/px_druk.591.59.sesja.pdf

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry