6 lutego 2018    09:15

Ten tydzień zaczął się fantastyczną wiadomością dla mieszkańców Zieleńca. Marecki Ratusz poinformował, że podpisano umowę na kompleksową przebudowę ulicy Głównej i przyległych do niej dojazdowych uliczek. Wybudowana ma być także ścieżka rowerowa, którą sfinalizują

środki pozyskane z funduszy zewnętrznych. Wykonawcą tej inwestycji będzie firma Strabag. Mieszkańcy tego rejonu na podpisanie umowy czekali od marca zeszłego roku, kiedy to miejsce miały konsultacje z nimi w tej sprawie. Ta ważna inwestycja drogowa zaspokoi oczekiwania, co do poprawy jakości dróg, większości mieszkańców Zieleńca. Pozostałej mniejszości daje nadzieję na kontynuację w tym zakresie w następnych latach.

Warto przypomnieć w tym miejscu, komu zawdzięczamy decyzję o inwestycji, która tak bardzo poprawi jakość życia i estetykę tego rejonu. Do jej realizacji władze miasta zabezpieczyły środki finansowe w budżecie na 2017 rok, nad przyjęciem którego głosowała następnie Rada Miasta. Poniższe zdjęcie pokazuje, jak głosowali poszczególni radni.

Przykrym i zdumiewającym jest fakt, iż radny reprezentujący ten rejon nie poparł tego budżetu. Z drugiej zaś strony, jeśli w ciągu 3 lat zasiadania w RM jego jedyną inicjatywą dla Zieleńca jest postawienie słupa ogłoszeniowego (owszem, potrzebnego), to o czym mowa…. A przecież w tym rejonie jest jeszcze parę ważnych rzeczy do zrobienia. Należy zaznaczyć, że wszystkie inne podejmowane działania (budowa chodnika wzdłuż Głównej, budowa placu zabaw czy postawienie lustra) były zrealizowane w poprzednich kadencjach przy udziale byłego radnego Marcina Piotrowskiego.


W związku z przyszłymi działaniami firmy Strabag mieszkańcy Zieleńca powinni przygotować się psychicznie ? na wiele utrudnień, błoto, hałas itp. Ale potem… potem to już tylko czysta ulga i radość

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry