24 stycznia 2018    09:23

W Markach taki podatek aktualnie nie obowiązuje. Ostatni uchwalony przez RM funkcjonował w 2004 roku i wynosił 10 zł. od każdego posiadanego psa. Co w kwestii opłaty za psa stanowią ogólne zapisy prawne?

W 2018 roku wzrośnie opłata za posiadanie psa. Ministerstwo Finansów

jak zawsze wyznaczyło górną granicę tej opłaty, lecz to od rady gminy zależy ile ona wyniesie w 2018 r. Górna granica to 121,24 zł rocznie za jednego psa. Należy pamiętać, że opłata od posiadania psów nie jest obligatoryjna. Oznacza to, że rada gminy w drodze uchwały ma prawo całkowicie zrezygnować z pobierania omawianej opłaty.

Zgodnie z ustawą z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych niektórzy zostali zwolnieni z tej opłaty. Opłaty od posiadania psów nie pobiera się chociażby od osób niepełnosprawnych, czy też osób w wieku powyżej 65 lat.


Co ciekawe, rolnik posiadający nie więcej niż dwa psy, także od opłaty jest zwolniony. Zgodnie z ustawą z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych z opłaty zwolnieni są podatnicy podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry