29 listopada 2017    11:36

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny p. Przemysław Piotr Lis, który wygrał ostatnie wybory uzupełniające w Markach. To ważny punkt w obradach, bo obecność 21-go  radnego daje przewagę opcji sprzyjającej burmistrzowi, co z kolei wpływa na pewien komfort jego pracy i podejmowania decyzji.

Innym nie mniej ważnym punktem obrad RM było pozytywne rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania Mareckiej Rady Seniorów (MRS) oraz nadania jej Statutu. To duży krok wychodzący naprzeciw oczekiwaniom dużej grupy społecznej (seniorów) w Markach. MRS ma być ciałem doradczym i konsultacyjnym dla organów Miasta Marki. Celem tej rady ma być szeroka integracja mareckiego środowiska osób starszych.  Wybory do MRS pewnie zostaną ogłoszone zapewne w niedługim czasie. Kandydować może każdy, kto ukończył 60 lat, mieszka  w Markach i przedstawi listę poparcia min. 10 osób, które ukończyły 60 rok życia.

Takich ciał doradczych czy opiniujących, działających przy burmistrzu/prezydencie jest w kraju bardzo dużo, a ich powoływanie coraz bardziej popularne.  Uważam to za słuszną tendencję, gdyż wpływ na politykę społeczną miasta i kształtowanie jej kierunków powinny mieć w dużym stopniu także grupy reprezentujące poszczególne środowiska w mieście. Mam nadzieje, że ten trend będzie również silniej widoczny w Markach  :-)

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry