13 listopada 2017    11:42

Dziś ukazały się szersze informacje o trojgu z pięciu kandydatów startujących w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Marki. Mieszkańcy okręgu wyborczego nr 11, obwodu nr 7 w najbliższą niedzielę  zadecydują, komu powierzą mandat radnego/radnej.

W sposób b. lakoniczny informacje te można ująć tak (zacznę od kobiety):

Kandydatką z ramienia Stowarzyszenia MARKI – PUSTELNIK – STRUGA jest p. Ewa Michalak (nauczycielka i lektorka języka francuskiego).  W ramach współpracy z tym Stowarzyszeniem organizowała kilka akcji społecznych w Markach. Jest także inicjatorką innych imprez w mieście. Obszary, którymi chce zająć się jako radna to: bezpieczeństwo, inwestycje w infrastrukturę drogową, budowa chodników i oświetlenia oraz estetyka okręgu.

Kandydatem Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego został p. Przemysław Lis (marecki przedsiębiorca).  Od kilkunastu lat włącza się w różną działalność społeczną w Markach, wspiera imprezy organizowane przez to Stowarzyszenie, jest współautorem 2 wygranych zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego przewidzianych do realizacji w przyszłym roku. Swoje działania jako radny chciałby skupić na: bezpieczeństwie, modernizacji ulic, zwiększeniu atrakcyjności miejsc zabaw dla dzieci, rozwiązywaniu problemów mieszkańców, inicjatywach służących rozwojowi miasta i swojej okolicy.

Kandydatem Wspólnoty Samorządowej jest p. Łukasz Krzysztof Sobczak (Członek zarządu Samorządu Doktorantów SGH, kilku innych doświadczeń zawodowych, w tym pracy w rodzinnej firmie w branży motoryzacyjnej). Nie podaje żadnych informacji o dotychczasowych swoich działaniach społecznych na rzecz mieszkańców. Jako radny chce zabiegać o: instalację nowoczesnego oświetlenia chodnika, wyposażenie przejść dla pieszych w dodatkowe oświetlenie punktowe, ławeczki przy chodnikach oraz kosze na śmieci, a także chodnik tu i jeszcze tam (zdaje się, ze budowa chodników zdominowała cele kandydata ;-), aczkolwiek to jest istotna rzecz dla mieszkańców ).

Sylwetki dwóch pozostałych kandydatów (p. Jan Robert Raczko z Kukiz 15 Marki i Wojciech Kupść z Prawica Marka Jurka) zostaną szerzej przedstawione naszej społeczności pewnie już wkrótce.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry