Wyjątkowy gość na urodzinach DKK

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 27 października 2017    05:16

Dyskusyjny Klub Książki w Markach, kreatywnie działający w budynku Biblioteki Publicznej przy ul. Lisa -  Kuli, świętował wczoraj swoje pierwsze urodziny. Gościem specjalnym była znana dziennikarka, pisarka i feministka  Anna Dziewit – Melller. Jest autorką książek Disco, Góra Tajget oraz współautorką Głośniej! Rozmowy z pisarkami, Teoria trutnia i inne, a także Rozmowy z mężczyznami i Gaumardżos opowieści z Gruzji - napisanej wspólnie z mężem Marcinem Mellerem. Jej najnowsza książka, którą min. prezentowała podczas tego spotkania, Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy jest napisana z myślą o dzieciach. Autorka prowadzi również portal internetowy poświęcony książkom: Bukbuk.pl.

Pisarka serdecznie przywitała się z mieszkańcami i podziękowała za zaproszenie. Nastrój, jaki stworzyła, później stał się niemal domowy. Autorka niewątpliwie posiada umiejętność do zjednywania sobie ludzi i przełamywania lodów. Zręcznie wciągała publiczność w rozmowę i cierpliwie odpowiadała na pytania (które pewnie słyszała już wiele razy) dopieszczając słowem każdego.

Anna Dziewit-Meller jest Ślązaczką z urodzenia i ze świadomości. Z przyjemnością słuchaliśmy o jej rodzinnym domu. Dowiedzieliśmy się o jej drodze do pisarstwa. Dyskusja dotyczyła również współczesnej literatury, tworzonej przez kobiety i przez mężczyzn.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób – sala była pełna. Na koniec tradycyjnie można było otrzymać autograf pisarki. Spotkanie prowadziła bardzo kompetentnie i ze znawstwem dyrektorka biblioteki Małgorzata Rowicka. Wspólne zdjęcie pisarki z klubowiczkami zakończyło ten przyjemny wieczór  :-)

Na koniec zdradzę, że w listopadzie zapowiada się równie atrakcyjne spotkanie autorskie. Tym razem z powieściopisarzem, którego książki gwarantują doskonałą rozrywkę ze zbrodnią, tajemnicą i historią w tle.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry