20 września 2017    11:04

Dzisiejszym gościem na Komisji Oświaty, Kultury i Sportu był prezes Mareckich Inwestycji Miejskich. Głównym tematem posiedzenia było przedstawienie  zebranym radnym dość szczegółowego sprawozdania z przebiegu prac dotyczących budowy nowej szkoły podstawowej przy ul. Wspólnej.  Koszt tej długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, bardzo potrzebnej miastu ze względu na szybki przyrost nowo osiedlających się tu ludzi, to ponad 67 milionów. Zawrotna to kwota dla przeciętnego obywatela, ale współmierna do rozmachu, innowacyjności i atrakcyjności wybudowanej w niedalekiej przyszłości placówki oświatowej.  Na posiedzeniu komisji prezes spółki MIM pytany o datę oddania budynku do użytku, z dużym prawdopodobieństwem wskazał datę  02.09.2019 roku. O ile wszystko pójdzie zgodnie z założeniami i procedurami, ten termin wydaje się być całkiem realny. Czy budowa (finansowana przez Starostwo) przy tej szkole nowego Technikum również będzie ukończona w tym terminie, tego nikt póki co nie wie.

Od 16 lat jak tu mieszkam słyszę o budowie tej nowej szkoły(przedtem gimnazjum, teraz podstawówki). Kiedyś liczyłam, że moje dziecko będzie do niej uczęszczać. Dziś już nas to nie dotyczy, bo syn kontynuuje naukę na studiach. Nie zmienia to faktu, że bardzo kibicuję tej inwestycji, bo widzę jak szybki jest rozwój Marek i w związku z tym duża potrzeba powstania takiej placówki oświatowej.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry