28 sierpnia 2017    12:56

„Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór,….ostał ci się ino sznur”
„Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno?” 

„Chłop potęgą jest i basta” 

 „Chopin gdyby jeszcze żył, toby pił.”

„ A to Polska właśnie”

Tak tak, te cytaty pochodzą z jednego z najsłynniejszych polskich dramatów autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Wesele to kolejna pozycja z kanonu literatury polskiej, której fragmenty mieszkańcy Marek będą czytać 2 września w Pałacyku Briggsów w ramach kolejnej edycji Narodowego Czytania. Organizatorem tej akcji w naszym mieście jest Biblioteka Publiczna Miasta Marki. Ciekawe ilu odważnych mieszkańców podejmie się publicznego czytania tego dzieła?

Specjalnym gościem tego wydarzenia ma być Jarosław Kret - dziennikarz, podróżnik, prezenter pogody, fotograf i autor książek podróżniczych, który przyjedzie ze swoją książką Moja Ziemia Święta. Pan Kret znany jest z tego, że jest gadułą ;-)  i zawsze, gdy wyczuje szczególną więź ze słuchaczami przedłuża spotkanie (2-3 godziny to norma).  Jednocześnie to doskonały showman. Ci, którzy mieli już okazję być na autorskim spotkaniu z panem Jarkiem mówią o nieszablonowym postrzeganiu opisywanych z podróży rzeczywistości. Relacjonując swoje podróże nie zapomina o wplataniu w nie wielu anegdot, ale i naprawdę bogatych refleksji.  Gawędziarskie umiejętności Pana Jarosława, ogrom jego wiedzy, życzliwość i otwartość na ludzi sprawiają, że czas wspólnie z Nim spędzony pozostawia miłe wspomnienia. Doświadczenie Pana Jarosława w przekazywaniu wiedzy o wyjątkowych miejscach nie jest przypadkowe. Prowadził bowiem autorskie programy telewizyjne Klub Podróżnika, Polska według Kreta, Planeta według Kreta. Nakręcił też ponad 20 filmów dokumentalnych i reportaży w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Pracował jako redaktor i fotoreporter w magazynie National Geographic Polska. Owocem jego podróżniczych zamiłowań  są min. książki: Moje Indie, Mój Egipt, Polska według Kreta, Mój Madagaskar, Moja Ziemia Święta.

Wydaje się zatem, że spotkanie z Jarosławem Kretem może być bardzo ciekawe oraz zabawne i dlatego chętnie się na nie wybiorę. Czy spotkamy się na nim wspólnie, najbliższa sobota w Pałacyku Briggsów pokaże  :-)

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry