27 lipca 2017    03:59

Marecki Zieleniec to dla mnie bardzo ważne miejsce, w którym mieszkam i w którym spędzam wolny czas. To okolica, na rozwoju której zależy mi oraz wielu innym mieszkańcom tego rejonu (choć są wyjątki, o których wspomnę w dalszej części).

Ważna inwestycja odwodnieniowa i modernizacja ul. Głównej oraz budowa wzdłuż niej ścieżki rowerowej była zapisana i przegłosowana w budżecie na ten rok. Trzeba zaznaczyć, że sprawa odwodnienia, o którą niejednokrotnie zabiegałam, była warunkiem koniecznym, by w przyszłości istniała możliwość przygotowania nowych nawierzchni w bocznych ulicach od Głównej. Wiosną tego roku zaproszeni na konsultacje mieszkańcy Zieleńca zostali miło zaskoczeni :-)  informacją, że wraz z ul. Główną będą jednocześnie modernizowane ulice boczne. Ten bardzo wyczekiwany gest ze strony UM i przychylność większości radnych wzbudził w mieszkańcach ogromną radość. Tylko nieliczni przedstawiciele mieszkańców zasiadający w RM byli przeciwni/wstrzymali się przy uchwalaniu budżetu zawierającego min. realizację tej inwestycji. Największe moje zdumienie wzbudził fakt, iż tej kluczowej, największej i najważniejszej inwestycji nie poparł w głosowaniu budżetowym radny Zenon Skibiński, mieszkaniec Zieleńca.  który jak mogłoby się wydawać powinien szczególnie wspierać ten rejon. Mało tego, był także przeciwny umiejscowieniu na Zieleńcu „wyklikanej” przez mieszkańców Marek siłowni plenerowej Nestle….To przykład żenującej postawy radnego.

Wczorajsze głosowania podczas sesji RM dają nadzieję na oczekiwane zmiany. Radni przyjęli poprawki do budżetu, w których uwzględniono środki na przebudowę Wesołej, Głównej, Strzeleckiej, Zachodniej, Wiśniowej, Wschodniej i Przyleśnej. Realizacja tej inwestycji rozpocząć ma się w tym roku, a zakończyć w przyszłym. I to jest to, na co od kilkunastu lat jako mieszkańcy Zieleńca czekaliśmy. Dziękuję Burmistrzowi i RM, że ten peryferyjny obszar Marek stanie się niedługo piękną zieloną wizytówką miasta.

Podczas wczorajszej sesji pan Dariusz Pietrucha poinformował, iż z dniem 31 lipca przestaje pełnić funkcję radnego. Szkoda, bo to jeden z nielicznych radnych, który zawsze był do obrad przygotowany, sprawnie przewodniczył komisji budżetowej i merytorycznie dyskutował o trudnych czasem sprawach miasta. Panu Dariuszowi życzę, by nowe wyzwania równie sprawnie i kompetentnie realizował dla dobra mieszkańców  :-)

Kolejne (pierwsze były w lutym) wybory uzupełniające do RM zapewne w niedługim czasie. Równie ważne jak poprzednie, gdyż przekładające się na układ sił w RM.

Na koniec nadmienię, że niezmienne pozostaje zachowanie podczas obrad radnego Szczepanowskiego. Z pewną obawą zauważam w tej kwestii nasz lokalny postępujący permisywizm.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry