28 kwietnia 2017    05:34

Najważniejszym tematem środowej sesji było głosowanie w sprawie przeprowadzenia referendum metropolitarnego. I choć wszystkie kluby opowiadały się za jego przeprowadzeniem, to ostatecznie zabrakło bezwzględnej większości  głosów radnych do przyjęcia stosownej uchwały. Dziś poseł Sasin ogłosił wycofanie projektu dotyczącego metropolii warszawskiej. Niewątpliwie najbardziej z tego faktu ucieszą się radni Anna Grochowska i Tomasz Paciorek ;-) , którym zapewne sen z oczu spędzała ich deklaracja złożona  na ostatniej sesji, iż osobiście zaangażują się w zbieranie podpisów mieszkańców pod referendum. Także sprawę w tym temacie mamy na razie odłożoną w czasie, ale  temat trzeba dalej monitorować. Mój stosunek w tej kwestii pozostaje wciąż jednak niezmienny, czyli…..ambiwalentny.

Przy okazji mam prośbę do szanownych radnych: składając wnioski projektów uchwał w wyjątkowo istotnych sprawach dla mieszkańców i składając swoje podpisy pod nimi (jako przedstawiciele ich głosu), a podczas sesji w dyskusjach powołując się na ich wolę warto, a wręcz wypadałoby najpierw zorganizować oficjalne spotkanie z mieszkańcami swojego okręgu i rzeczywiście wsłuchać się w ich opinie na dany temat. O ile mi wiadomo żadna/żaden z radnych nie wykazali się taką inicjatywą.

Ważnym projektem, który został zaakceptowany przez radnych na środowej sesji był projekt Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, pierwszego na Mazowszu :-)  Do pełnego wdrożenia tego pomysłu wymagana jest jeszcze zgoda wojewody, co nie powinno stanowić istotnego problemu.

W końcówce sesji powrócono do tematu śpiącego radnego Szczepanowskiego. Chciałam podziękować radnym (D. Pietucha i M. Jaroch) za ich stanowczy sprzeciw takiemu zachowaniu.

Na koniec takie małe spostrzeżenie: ktokolwiek zajmuje się aktualizowaniem danych na stronach BIP, powinien być zdyscyplinowany, bowiem do tej pory wg. informacji na BIP przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest …..Michał Jaroch.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry