Rok 2017 - rokiem zmian dla Zieleńca

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 22 marca 2017    07:09

Dwa lata wstecz 1 kwietnia 2015 pisałam w tonie prima aprilisowym o wdrożeniu na Zieleńcu pewnego projektu pilotażowego. Pisany wówczas tekst w formie żartu, a wręcz marzeń,  dziś wydaje się jak najbardziej realny.

W miniony poniedziałek w siedzibie UM odbyły się konsultacje z mieszkańcami Zieleńca w celu zapoznania się z dokumentacją projektową dotyczącą przebudowy dróg na ulicach Głównej, Strzeleckiej, Zachodniej, Wiśniowej, Wschodniej, Przyleśnej oraz Wesołej na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Glinieckiej oraz w łączniku pomiędzy ulicami Zachodnią i Wiśniową. Na spotkanie przyszło bardzo dużo osób z tego rejonu. Padło wiele ważnych pytań i konstruktywnych uwag dotyczących przedstawionego projektu.

Warto zaznaczyć, iż ta inwestycja (budowa w ul. Głównej odwodnienia wraz z przylegającymi do niej uliczkami) była długo wyczekiwana przez mieszkańców Zieleńca, których kilka lat temu dotknęły niszczące podtopienia. Planowane jest także wybudowanie chodnika/łącznika pomiędzy ul. Sowińskiego/Stawową a Główną, co znacznie wpłynie na bezpieczeństwo pieszych. Pojawi się także ścieżka rowerowa.  Wisienką na torcie i największym prezentem władz dla mieszkańców będzie jednak zrobienie uliczek dojazdowych do posesji w kostce :-)  I choć całość prac potrwa kilka miesięcy i utrudni w pewien sposób życie mieszkańcom, to jednak warto, bo ostatecznie niedoinwestowany peryferyjny Zieleniec stanie się piękną wizytówką na peryferiach Marek. Oby tegoroczne plany burmistrza dotyczące tego rejonu ziściły się w całości. Duży ukłon należy się także kilku radnym, którzy głosowali na sesji budżetowej min. i za tą inwestycją (Dariusz Pietrucha, Robert Szafrański, Agnieszka Lużyńska, Michał Jaroch, Andrzej Rostek, Marlena Stosio, Tomasz Błędowski, Radosław Dec, Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc, Daniel Kurek). Zdumiewającym jest brak w tym gronie radnego Z. Skibińskiego, przedstawiciela Zieleńca w RM, prawda? Pan radny nie poparł tej inwestycji, co tylko świadczy o braku jego zaangażowania w rozwój okolicy, w której mieszka i bycie głuchym na potrzeby mieszkańców, którzy go wybrali.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry