Duże znaczenie małych wyborów

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 8 lutego 2017    10:30

W nadchodzącą niedzielę odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta. Troje kandydatów ma czas do piątku, by przekonać wyborców po wschodniej stronie miasta między ulicami Szkolną i Fabryczną, iż to właśnie on(a) powinien(na)  być przedstawicielem ich okręgu. Uprawnionych do głosowania jest około tysiąca osób. I to właśnie ta garstka mieszkańców (stąd takie określenie wyborów) podejmie strategiczny wybór, który ukształtuje nowy układ sił w RM. Obecnie głosy te rozłożone są po równo – 10 popierających działania burmistrza i 10 głosów opozycji. Jak bardzo trudno jest pracować przy takim układzie w RM można było przekonać się podczas sesji uchwalającej budżet, kiedy to radni opozycji swoim stanowiskiem o mało co nie doprowadzili do odrzucenia tego budżetu, a w konsekwencji do likwidacji wielu inwestycji podnoszących jakość życia w Markach. Dlatego tak bardzo ważny jest rozsądny wybór przyszłego radnego, który swoją pracą i zaangażowaniem oraz merytoryczną współpracą z burmistrzem przyczyni się do rozwoju naszego miasta.

Staram się unikać długich wpisów, które w końcowym efekcie przekształcają się w epistołę, ale w tym przypadku nie mam wyjścia licząc zarazem, iż znudzenie i ziewanie nie będą objawami towarzyszącymi Wam w końcówce wpisu  ;-)

Poczytałam w sieci o kandydatach startujących w tych wyborach i przedstawię kilka spostrzeżeń, które nasunęły mi się jako osobie spoza tego okręgu wyborczego, ale zainteresowanej ofertą i planami osób, które niedługo będą miały wpływ na rozwój miasta i jakość życia nas wszystkich w Markach.

Pani Grażyna Maria Dempniak (KWW Sąsiedzkie Sprawy) – osoba zupełnie mi nie znana, nie kojarząca się z jakimikolwiek wydarzeniami, akcjami, imprezami w naszym mieście (przy całym szacunku do kandydatki). W sieci tylko info o starcie do RM z KW PiS. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tym nazwiskiem, a kilkanaście lat mieszkam już w Markach. Komitet wyborczy nie zadbał o przedstawienie sylwetki swojej kandydatki szerszej grupie mieszkańców, poza być może okręgiem wyborczym, byśmy mogli cokolwiek dowiedzieć się o pomysłach i planach pracy na rzecz wszystkich mieszkańców miasta. Ważnym pytaniem w przypadku tej kandydatki jest - czy wchodząc do RM byłaby w opozycji czy w koalicji z radnymi popierającymi działania burmistrza? Pogłoski krążące po mieście wskazują raczej na współpracę z opozycją.

Pani Elżbieta Agnieszka Brzozowska (KWW MWS) – radna dwóch poprzednich kadencji. Z wywiadu dla powiatowej gazety fakty. wwl możemy dowiedzieć się, że jako lokalny przedsiębiorca wspiera 3 mareckie imprezy miejskie organizowane przez Wspólnotę Samorządową i SMPS, czyli obecną opozycję. Jednak w dalszej części wypowiedzi ograniczyła swoje działania jako radnej wyłącznie do swojego okręgu. Wejście kandydatki opozycji do RM ewidentnie wzmocni kontrę dla inicjatyw burmistrza i wspierających go radnych.

Pan Jarosław Maciej Jaździk (KW Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze) – osoba znana z udziału i organizacji wielu imprez mareckich. W wywiadzie dla fakty.wwl wspomina o 6 takich wydarzeniach w mieście. Jako radny zapowiada wspieranie inwestycji w swoim okręgu oraz zauważać problemy i być otwartym na potrzeby mieszkańców spoza swego okręgu wyborczego Współdziała z wieloma mareckimi organizacjami i od wielu lat angażuje się w organizację mareckich wydarzeń kulturalnych i sportowych. Społecznik z krwi i kości, którego wszędzie jest pełno. Lokalny patriota. Zna bolączki naszego miasta i działa na rzecz dobrych zmian dotyczących całych Marek. Moim skromnym zdaniem zwycięstwo tego kandydata jest gwarancją rzetelnej pracy w RM, który wzmocni koalicję, a ta z kolei współpracując merytorycznie z burmistrzem wpływać będzie na kreowanie wizerunku miasta i pozwoli na dynamiczny rozwój Marek. Gdybym mogła głosować, to właśnie na Jarosława Jaździka oddałabym swój głos  :-)

Biorąc udział w tych bardzo ważnych wyborach uzupełniających, warto pominąć osobiste sympatie i zastanowić się nad konsekwencją swego wyboru. W niedzielę kilkaset osób zadecyduje o sposobie, poziomie, atmosferze i jakości pracy RM przez najbliższe 2 lata.

Poniżej linki stron, na których znalazłam informacje o dwójce kandydatów; o trzeciej do tej pory niewiele info w sieci.

http://www.marki.net.pl/nowy-numer-ekspresu-mareckiego-specjalny-dodatek-wyborczy-96671

http://www.fakty.wwl.pl/pliki/upload/articles/pdf/0025_pdf_issue.pdf

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry