Dorzuć się do puszki WOŚP

 3 stycznia 2017    05:29

Nowy rok na blogu postanowiłam zacząć od czegoś dobrego i wartościowego. Utarczki radnych i relacje z obrad RM ostatnio zdominowały moje blogowe wpisy. I pewnie jeszcze wiele w tym roku takich spraw będę tutaj poruszać. Natomiast na ciekawą książkę trudno czasem trafić. Mi się udało  i chcę ją Wam polecić.

Słowik to piękna i wzruszająca opowieść o miłości, wojnie i trudnych wyborach. Historia o dwóch bardzo odmiennych i w różny sposób, silnych kobietach. Każda wybrała inną drogę. Każda przeżyła koszmar. Każda z nich na swój sposób, czasem lepiej, czasem popełniając błędy starała się przeżyć ciężki czas, jakim była II wojna światowa. Isabelle i Vianne są jak ogień i woda, jak dzień i noc, jak słońce i deszcz. Jedna rozważna, druga romantyczna, jedna spokojna, druga impulsywna. Wojna zmienia ich życie, ich charaktery. Każda na swój sposób walczy o przetrwanie i walczy o swoje wartości. Choć początkowo oddalone od siebie , to później bardzo się do siebie zbliżają i na nowo odkrywają miłość do siebie i do ojca, który całe życie ich odtrącał. Miłość Vivenne do męża i córki daje jej siłę przetrwania, dla Isabelle miłość do mężczyzny staje się siłą, żeby przeżyć tortury, obóz i wrócić do domu. Siła miłości i chęć życia pozwala obu siostrom przetrwać wojenny koszmar. Czy obie jednak przeżyły? Zachęcam do przeczytania tej książki, by znaleźć odpowiedź na to pytanie  :-)

Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności.
Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka…
Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry