Dorzuć się do puszki WOŚP

Kapituła nie skapitulowała

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 24 listopada 2016    11:09

We wrześniu pisałam o tematach poruszanych na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Jednym z nich był wniosek wraz z uzasadnieniem złożony przez radne z MWS o nadaniu tytułu „Zasłużony dla Miasta Marki” jednemu z nieżyjących już mieszkańców naszego miasta. Ponieważ wówczas  uzasadnienie to u niektórych członków komisji pozostawiło pewien niedosyt, temat postanowiono przekazać do dodatkowej dyskusji na posiedzeniach klubów. Zdaniem członków uzasadnienie nie spełniało w pełni wymogów regulaminowych.

Wczoraj ten temat miał swój dalszy ciąg. Przewodniczący RM zwołał posiedzenie Kapituły, w skład której wchodzi przewodniczący Rady Miasta Marki, burmistrz Miasta Marki oraz przewodniczący wszystkich komisji w Radzie. Kapituła miała wydać opinię o wniosku, która potem miała być przedstawiana na sesji Rady Miasta Marki. Czy zatem coś od września zmieniło się? W samym wniosku i uzasadnieniu nic. Jedyne, co się zmieniło, to ponad dwieście podpisów mieszkańców pod nim. Zdaniem wnioskodawcy powinny być one przekonywującym argumentem dla nieprzekonanych poprzednio członków Kapituły, a ostatecznie okazało się takim maginotem. Cóż i dwa tysiące podpisów nie pomoże, jeśli uzasadnienie dalej nie spełnia wymogów regulaminowych.  Kapituła nie skapitulowała przed ponad dwustoma głosami i zwróciła wniosek wnioskodawcy w celu uzupełnienia. Czy skapituluje wnioskodawca? Czas pokaże.

Nadanie osobie honorowego tytułu „Zasłużony dla Miasta Marki” jest wyjątkowym wyróżnieniem. Dlatego też wnioskodawca precyzyjnie powinien w uzasadnieniu przedstawić, czym wyjątkowym wyróżnił się i czym wyjątkowym zasłużył się dla miasta i mieszkańców przedstawiany kandydat.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry