2 listopada 2016    11:14

Od 1 listopada Marki dołączyły do pierwszej strefy biletowej, co oznacza, że mieszkańcy mniej zapłacą za bilety komunikacji miejskiej. Długie negocjacje z ZTM przyniosły pozytywny efekt, a tym samym duży sukces, który może zaksięgować na swoje  konto obecny burmistrz naszego miasta.  Obiektywnie patrząc ma też i nieco mniejsze, ale te satysfakcjonują tylko pewną określoną część mieszkańców i obszar Marek, w którym coś inwestycyjnie się dzieje.  Oczywiście naszemu burmistrzowi zdarzają się też wpadki, które ochoczo wykorzystuje opozycja pokazując, że pazurki jeszcze ma i potrafi boleśnie nimi drapnąć. Przykładem może być ostatnie zamieszanie związane z Marcovią i wezwanie nowego prezesa MIM na sesję Rady Miasta.  Ostatecznie - pod presją niezadowolonych rodziców - burmistrz, prezes oraz nowy dyrektor Marcovi zmuszeni byli cofnąć swoje wcześniejsze decyzje.  Nie zmienia to jednak faktu, że póki co JNP Jacek Orych w swych decyzjach i działaniach więcej ma plusów niż minusów i z roku na rok coraz lepiej sprawuje urząd burmistrza.  Potknięcia pewnie jeszcze jakieś się trafią, ale mam nadzieje, że ważnych czy też wręcz odważnych decyzji pozytywnie wpływających na rozwój miasta i służących mieszkańcom będzie coraz więcej. Zatem, macte animo!  ;-)

Dziś w południe na pętli przy ul. Dużej zorganizowano spotkanie z okazji wejścia Marek do pierwszej strefy biletowej, na które przybyły lokalne media oraz zastępca prezydenta Warszawy i zastępca dyrektora ZTM.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry