9 października 2016    12:28

Zapewne wszyscy już wiecie, że dziś na Zieleńcu nastąpiło uroczyste otwarcie siłowni plenerowej wyklikanej niezastąpionymi paluszkami naszych mieszkańców. W konkursie organizowanym przez Nestle Marki zebrały najwięcej głosów w woj. mazowieckim. Przedstawiciele tej firmy we współpracy  z mareckim urzędem przygotowali fit-piknik wraz z atrakcjami:  rozgrzewka pod okiem trenera, porady na temat żywności oraz pomiary BMI prowadzone przez ekspertów, dla dzieci przygotowano kącik sportowy. Każdy kto prawidłowo odpowiedział na pytania (łatwe) dotyczące naszego miasta otrzymał ufundowane przez UM ciekawe nagrody. I choć tłumów nie było, to Ci którzy przyszli bardzo chętnie korzystali i testowali urządzenia.

Było miło, wesoło, fit i jak zwykle z typowo niską frekwencją. Tyle pitu pitu, teraz à rebours. Estetyka miejsca, w którym zamontowano urządzenia pozostawia wiele do życzenia i zrobienia. Częściowo pewnie przez papierologię i narzuconym przez inwestora terminie otwarcia. Teren winien być wyrównany, by po deszczu sprzęt nie tonął w kałużach. Ponadto warto tam czymś wysypać/wyłożyć(piach, kamień, kratka). Nie ma tam także oświetlenia, więc póki co tylko do zmierzchu na razie będzie można korzystać. Jeśli do następnego lata taki stan będzie, to i latem za długo nie poćwiczymy- w ciągu dnia patelnia, a wieczorem kiedy chłodniej to będzie ciemno. Kolejna rzecz to monitoring-takie inwestycje powinny być monitorowane, by dłużej służyły mieszkańcom (gotowa podpowiedź dla radnego Zenona Skibińskiego do propozycji tworzonego projektu przyszłorocznego budżetu). Żeby teren służył w pełni mieszkańcom powinny być tam też ławki, stoły, kosze na śmieci i może grill (musimy o to zawalczyć w następnym BO). Wybudowany nieopodal plac zabaw powinien być ogrodzony, bo oprócz dzieci korzystają z niego okoliczne pieski, kotki, liski i wnosząc po zoranej ziemi koło kapliczki to niedługo też dziki.

I na koniec dlaczego podwójnie pierwsza? Primo-siłownia plenerowa na Zieleńcu jest pierwszą, na której mieszkańcy Marek mogą już wyginać śmiało swoje ciało :-)  (trzy inne powstaną już niedługo? w ramach zeszłorocznego BO). Secundo-jest także pierwszą z 16 siłowni, które firma Nestle postawi w całym kraju.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry