Młodzi, zdolni....niesłyszalni

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 23 sierpnia 2016    05:21

Właściwie to niewiele o nich słyszałam i nic o nich nie wiem-ile mają lat, od kiedy grają i ilu jest ich w naszym mieście. Myślę tu o zespołach czy też solistach muzycznych młodego pokolenia. Rok temu odbył się pierwszy  Festiwal Młodych-MARKI.FM, wydarzenie skierowane do pokolenia, które bez internetu, telefonu czy braku prądu nie potrafi funkcjonować. Wówczas swoim rówieśnikom zaprezentowali jak śpiewają, grają i jaką muzykę tworzą. Impreza, choć ogłaszana, nie odbiła się jednak szerokim odbiorem wśród mieszkańców. Możemy zmienić to już niedługo, tj. 10 września, bo będzie okazja zobaczyć i posłuchać kolejnej dawki dobrej muzyki w wykonaniu zdolnych młodych ludzi z naszego miasta oraz zaproszonych wykonawców spoza Marek. Gospodarzem drugiej edycji Festiwalu Młodych-MARKI.FM będzie zespół Open Heart, kojarzony może niektórym z nielicznych występów na miejskich imprezach(jeśli oczywiście ktoś z Was na takich bywa).

Dzisiejsza młodzież, choć wydaje nam się często być wygodną, leniwą i skupioną tylko na sobie, otwiera się jednak czasem na otoczenie i wychodzi z inicjatywą do szerszego grona odbiorców(nie tylko rówieśników). Warto dlatego o takim zaangażowaniu mówić, pisać i promować jak najwięcej i jak najszerzej, by odczuli, że zauważamy i interesujemy się ich inicjatywami(strasznie jakoś dużo tych „i” wyszło :-) ) Mam nadzieję, że tegoroczna frekwencja mieszkańców będzie większa niż ubiegła, bo o tamtej wolę nie pisać.

Oto zapowiedź jednego z zespołów:

„Świeża krew na chrześcijańskiej scenie. Nie mają na koncie wydanych płyt, nie stąpali po wielkich scenach, nie mają rzeszy fanów. Mają za to niezaprzeczalny talent! Są jak nieoszlifowane diamenty, jak perły wyciągnięte z bagna. Koty, które nie idą za stadem baranów, tylko kroczą pod prąd. To chłopaki, którzy przyznają się do Jezusa, co więcej chcą Go uwielbiać za pomocą rapu. Mimo młodego wieku, po wielu przejściach i niebezpiecznych zakrętach. Sex, drugs & Rock’n Roll! A teraz świadomi swojej słabości, oddają się w ręce Tego, który może wszystko! HIOB, PAX, FALAMIR, KNOPEK, ERDOEIGREKBEIA, DJ ANEM !”

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry