13 czerwca 2016    03:41

Kilka słów o sobie:  Jestem markowianką z dziada, pradziada o artystycznej duszy (poetka i nie tylko), utopijnych poglądach politycznych, społecznikiem, katoliczką preferującą wartości chrześcijańskie,  matką, człowiekiem z wadami, zaletami, błądzącym ale zawsze szukającym prawdy.

Szczęście daje mi…. Najważniejsze szczęście syna, miłość, spokój ale nie tylko, z biegiem lat coraz bardziej doceniam dobre chwile i cieszę się z drobiazgów.

Moją główną cechą charakteru jest…. Ekstrawertyzm.

W wolnych chwilach…. Dużo czytam, piszę, poza tym moją pasją jest komputer, więc grafika komputerowa, Internet –założyłam dwa fora dla naszej społeczności, są w trakcie rozwoju.

Pierwszy idol…. Cyprian Kamil Norwid, obecnie również: święty Jan Paweł II.

W ludziach denerwuje mnie…. Drobiazgowość, brak analizy i wyciągania wniosków. Egocentryzm. Niszczenie innych zwłaszcza z niskich pobudek, np. z zawiści. Agresja wobec ludzi i zwierząt.

 Najbardziej cenię u przyjaciół…. Akceptację, lojalność i szczerość.

Stojąc w korku…. Wysiadam z autobusu (nie jestem kierowcą samochodu) i idę na piechotę jak jestem dosyć blisko domu, jak nie, to jadę inną trasą.

Gdy jestem zła…. Izoluję się od ludzi i usilnie szukając pozytywów czekam, aż mi przejdzie, co zazwyczaj szybko następuje.

Pierwsze zarobione pieniądze przeznaczyłam…. Wsparłam rodzinny budżet.

Boję się …. Utraty zdrowia rodziny. Zarazy, klęsk żywiołowych, głodu i wojny.

Płaczę, gdy… Coś mnie wzruszy, najczęściej pozytywne i pełne empatii zachowanie ludzi. Czasem z bezradności lub ze złości.

Nigdy nie zjem…. Tego, co dla mnie jest obrzydliwe.

„Podnieca” mnie(kręci)…. Moje pasje: muzyka i głęboka duchowo poezja, komputer oraz polityka.

Gdybym była premierem… Zmieniłabym prawo tak, aby uwolnić naród od represji wszelkich ideologii zagrażających życiu i bezpieczeństwu, zarówno osobistemu, społecznemu, jak i narodowemu. No i oczywiście przyczyniłabym się do pokoju na świecie.

Wymarzona podróż to… Zwiedzić we Francji zamki nad Loarą, a także w Paryżu Wersal, ogrody i pałac Tuileries, jest to marzenie, które ujawniło się w bardzo wczesnym dzieciństwie.

Gdy staję przed lustrem widzę…. Bardzo dojrzałą kobietę, która jest dumna z tego, że urodziła syna, zasadziła drzewo i wybudowała dom (dosłownie).

Gdybym nie była tym, kim jestem, to chciałabym być… Primabaleriną, moim ideałem jest Maja Plisiecka.

Trzy przymiotniki, którymi określiłabym Marki, to…. Miasto zaniedbywane inwestycyjnie i społecznie od wielu dziesięcioleci, ale o dużym potencjale rozwojowym, ze wspaniałą przyszłością pod warunkiem, że będzie miało odpowiedzialnych gospodarzy, którzy nie będą ograniczali go do roli sypialni dla stolicy kraju.

Pani motto życiowe…. Aby nikogo nie skrzywdzić i aby nikt przeze mnie nie płakał.

Bardzo Pani dziękuję - BBJ

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry