28 maja 2016    01:26

Określenie to przyszło mi do głowy po wysłuchaniu końcówki wtorkowej sesji Rady Miasta, na której doszło do pewnego spięcia pomiędzy grupą radnych a przewodniczącym Paciorkiem. Radni chcieli spotkania,  na którym mogliby rozmawiać o polepszeniu jakości prac rady i prowadzenia obrad oraz ustaleniu pewnych zasad dyscyplinujących niewłaściwe zachowania radnych podczas posiedzeń komisji i sesji.  Poziom dyskusji, argumenty, a przede wszystkim ton przewodniczącego nie pozostawił złudzeń co myśli o takim spotkaniu. Buta i arogancja wobec głosu niektórych radnych słyszalna była aż nadto.

Zaskoczył mnie także głos byłej wieloletniej przewodniczącej rady pani Marii Przybysz-Piwko, która w radzie jest już 4 kadencję. Funkcjonująca w ramach stworzonych przez byłego burmistrza bylejakości nie potrafi zrozumieć, że nastało nowe i pora wyjść poza te ramy, by w końcu dobrze i rzetelnie oraz z szacunkiem dla wyborców pracować, a przy tym wsłuchiwać się w ich krytyczny czasem głos.

Co do postawy przewodniczącego, to nasuwa się mi taka oto konkluzja – świat miał już rządzącego jakim był Kadafi, w Polsce karty rozdaje Kaczafi (z tygodnika W Sieci ), a marecka Rada Miasta doczekała się , że przewodniczy jej Paciorkafi lub jak kto woli Paciafi - nowy lider MWS?

Poniżej link do nagrania z obrad sesji i potyczka słowna, którą można wysłuchać od 3:19:10

http://nagrania.marki.pl/sesja_2016-05-24.mp3

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry