15 maja 2016    07:58

Na początku kwietnia tego roku burmistrz ogłosił konkurs na stanowisko dyrektorów 2 publicznych placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Marki, tj. SP 1 przy Okólnej i SP 4 przy Dużej. Swoje oferty zawierające (o rety!) 15  różnych zaświadczeń, oświadczeń, poświadczeń i kopii, kandydaci na te stanowiska mogli złożyć do 4 maja. Komisja konkursowa powołana przez Burmistrza Miasta Marki przeprowadzi oba konkursy być może już w przyszłym tygodniu. I choć nie wiadomo ile osób kandyduje ani kim są owi kandydaci, to pewne jest to, że dostaniemy informację kto wygrał oba konkursy oraz czy nastąpiły w związku z tym jakieś zmiany personalne czy też nie.

Do tej pory obie szkoły były prowadzone przez dwie doświadczone dyrektorki –panie Annę Jusińską i Magdalenę Osińską. Pierwsza piastuje to stanowisko od blisko 13 lat, druga aż 20 lat. Obie w swojej mareckiej karierze miały pewnie wiele sukcesów, ale zdarzały się im też potknięcia. Przypomnę tylko, iż w nieodległym czasie obie panie były bohaterkami komisji rewizyjnej gdzie musiały tłumaczyć się z pewnych swoich decyzji. Nie mnie jednak oceniać kompetencje dyrektorek oraz sposób prowadzenia przez nie placówek. Powołana komisja konkursowa zrobi to znacznie lepiej i mam nadzieję, że podejmie decyzje, które wyłonią nowych bądź starych, ale głównie dobrych dyrektorów.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry