Ofiara dla burzy Dolores Redondo

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 9 maja 2016    06:00

Ofiara dla Burzy stanowi trzecią część cyklu o dolinie Baztan. Dwie poprzednie: Niewidzialny strażnik (pisałam już o tej części) i Świadectwo kości zebrały bardzo entuzjastyczne recenzje, czemu absolutnie się nie dziwię. Każda z części stanowi odrębną historię  opierającą się na kryminalnym śledztwie, jednak wszystkie łączy ta sama mistyczna atmosfera i wydarzenia ważne dla głównej bohaterki czyli komisarz Amaia Salazar. Cała akcja dzieje się w Elizondo. W poprzedniej części Amaia przeżyła wiele traumatycznych chwil, w które bezpośrednio była zamieszana matka policjantki. W ostatniej części pani komisarz także nie zazna spokoju. Będzie musiała zderzyć się z niewyjaśnioną śmiercią swej matki oraz tajemniczymi zgonami niemowląt. Amaia nie wierzy, że matka utonęła w rzece po ucieczce z zakładu psychiatrycznego, a skutecznie sfingowała swoją śmierć. Tylko dlaczego? Drugą sprawą są zgony niemowląt płci żeńskiej. Z medycznego punktu widzenia powodem ich śmierci była nagłą śmierć łóżeczkowa. Jednak babcia jednego z dziecka sugeruje Amai, że za tą zbrodnią stoi prastary demon Inguma, który pojawia się nocą i zabiera ludziom oddech. Małżeństwa, które straciły dzieci coś ze sobą łączy. Ta nić powiązań sięga także samej Amai oraz jej siostry bliźniaczki, która zmarła na skutek …śmierci łóżeczkowej. Wraz z bohaterką czytelnik wkracza w świat legend Basków.

W Ofierze dla burzy nie zabraknie mroku, złowieszczej mgły, demonów z przeszłości, ale i dobrych duchów. Pytanie brzmi: czy jesteście gotowi odwiedzić dolinę Baztan? Polecam bardzo serdecznie.

Mija miesiąc od dramatycznych wydarzeń opisanych w poprzedniej książce. Inspektor Policji Amaia Salazar nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po wypadkach, które dotknęły jej rodzinę i mieszkańców doliny rzeki Baztan. Tymczasem tę małą społeczność czeka kolejny wstrząs. W tajemniczych okolicznościach umiera niemowlę, ale pewne ślady na ciele dziecka oraz dziwne zachowanie ojca budzą podejrzenia. Z pozoru prosta do wyjaśnienia śmierć dziewczynki niespodziewanie kwalifikuje się do zabójstwa. Pani inspektor, uwikłana we własną przeszłość, ale twardo stąpająca po ziemi, zostanie zmuszona do zweryfikowania swoich dotychczasowych poglądów. Odkrywając serię podobnych przypadków śmierci niemowląt, naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Pytanie tylko z kim lub z czym przyjdzie jej walczyć ...?

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry