Od kiedy Marki w I strefie biletowej?

Jolanta Buczyńska-Bobel MarkiZieleniec

 21 kwietnia 2016    05:43

Od pewnego czasu trwały rozmowy Burmistrza Jacka Orycha z ZTM w Warszawie w sprawie włączenia Marek do pierwszej strefy biletowej. Są już tego pierwsze wyniki. Na wczorajszym posiedzeniu  Komisji Budżetowo-Gospodarczej radnym przedstawiono projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie Miasta Marki do współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa w celu wypracowania funkcjonalnego rozwiązania komunikacyjnego obejmującego Gminę Miasto Marki I strefą biletową. Członkowie komisji pozytywnie zaopiniowali ten projekt. Musi on być jeszcze przegłosowany przez Radę Miasta Marki, ale chyba nikt nie ma wątpliwości co do wyniku tego głosowania. Po wynegocjowaniu warunków finansowych ostatnim decydującym krokiem procedury rozszerzenia granic pierwszej strefy biletowej będzie wyrażenie zgody przez Radę m.st. Warszawy.

Jest duże prawdopodobieństwo, że wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, czyli od października, Marki znajdą się w pierwszej strefie biletowej. Czy w długofalowej perspektywie oznacza to również krok do możliwości włączenia Marek do stolicy? Zobaczymy.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry